Småländska Bil i Vetlanda

Vi är här för dig och din bil.
Slå oss en signal eller besök oss gärna !

BESÖKADRESS

Östra Nygatan 21
574 32 Vetlanda

 

RING OSS 0383-76 3760 Hitta till oss - Google Maps

Öppettider & Kontakt

Bilförsäljning

 

Epost:

bilforsaljning-vtl@smalandskabil.se
Öppettider Bilförsäljning:

Måndag – Fredag  9.00-18.00
Lördag & Söndag – Stängt

Verkstad / Service

 

Epost: 

verkstad-vtl@smalandskabil.se reservdelar-vtl@smalandskabil.se Öppettider Verkstad:

Måndag – Fredag 06.45-17.00
Lördag & Söndag – Stängt

 

Vägassistans 

Mercedes-Benz :

020-78 44 78

Kia :

+46770 - 117 000

Citroën Vetlanda :

0771-44 33 22

Vår personal

Smalandska Bil Carl Sollin säljare

Carl Sollin

Säljare Transportbilar / Företag

carl.sollin@smalandskabil.se

0383-763767
Småländska Bil AB Arvin Mosala Kia ansvarig

Arvin Mosalla

Platschef / Märkesansvarig Kia

arvin.mosalla@smalandskabil.se

0383-763766
Smalandska Bil Christopher Green hallvärd

Christopher Green

Hallvärd

christopher.green@smalandskabil.se

0383-763768
Småländska Bil VD Carl Johan Bauge

Carl Johan Bauge

VD

carl-johan.bauge@smalandskabil.se

0470-738002
Småländska Bil AB Johan Skarpnord

Johan Skarpnord

Ekonomichef

johan.skarpnord@smalandskabil.se

0480-425802
Smalandska Bil Växjö Marie Moen

Marie Moen

Administration

marie.moen@smalandskabil.se

0470-738001
Småländska Bil AB Arvin Mosala Kia ansvarig

Arvin Mosalla

Platschef / Märkesansvarig Kia

arvin.mosalla@smalandskabil.se

0383-763766

Mikael Törnqvist

Reservdelar / Butik

mikael.tornqvist@smalandskabil.se

0383-763764
Smalandska Bil Patrik Wigh Verkstad

Patrik Wigh

Servicechef

patrik.wigh@smalandskabil.se

0383-763762
Smalandska Bil Sabahudin Cedic Verkstad

Sabahudin Cedic

Servicemarknadschef

sabahudin.cedic@smalandskabil.se

0470-738018

Helena Karlsson

Servicesäljare

helena.karlsson@smalandskabil.se

0383-763761
Smalandska Bil verkstad Thomas Jansson

Thomas Jansson

Diagnostekniker
Smalandska Bil verkstad Henrik Eriksson

Henrik Eriksson

Tekniker
Smalandska Bil verkstad Patrik Johansson

Patrik Johansson

Tekniker
Smalandska Bil verkstad Milan Cvijonovic

Milan Cvijonovic

Skadetekniker
Person bild

Tony Selander

Tekniker
Person bild

Rickard Arvidsson

Tekniker