Småländska Bil i Kalmar

Vi är här för dig och din bil.
Slå oss en signal eller besök oss gärna.

BESÖKSADRESS

Berzeliusgatan 1
392 38 Kalmar

Skriv till oss RING OSS 0480-42 58 00 Hitta till oss - Google Maps

Öppettider & Kontakt

Bilförsäljning

E-mail: kalmar@smalandskabil.se

Telefon: 0480-425800

Öppettider bilförsäljning

MÅNDAG – FREDAG  09.00 – 18.00
LÖRDAG 10.00 – 14.00
SÖNDAG – Stängt

 

AVVIKANDE ÖPPETIDER

Torsdag 20/6 – 09.00-17.00

Midsommarafton 21/6  Stängt

Midsommardagen 22/6 – Stängt

 

Verkstad / Service

E-mail: mercedes.kalmar@smalandskabil.se

E-mail: kia.kalmar@smalandskabil.se

Telefon: 0480-425800

Öppettider kundmottagning

MÅNDAG – FREDAG  07.00 – 17.00
LÖRDAG & SÖNDAG – STÄNGT

 

AVVIKANDE ÖPPETIDER

Midsommarafton 21/6  Stängt

 

Journummer

Vid akuta nödsituationer var god ring följande nummer:

 

Mercedes-Benz personbil
+46 20 78 44 78

Mercedes-Benz lastbil/transportbil
+46 20 78 44 78

Kia assistans nödnummer
+46 770-117 000

Vår personal

Smalandska Bil Kalmar Ove Tullstam

Ove Tullstam

Bilförsäljning Mercedes-Benz

ove.tullstam@smalandskabil.se

0480-425824

Sebastian Wiese

Bilförsäljning Mercedes-Benz

sebastian.wiese@smalandskabil.se

0480-425820
Alexander Jeansson bild

Alexander Jeansson

Företagsförsäljning / KAM

alexander.jeansson@smalandskabil.se

0480-425803

Jonas Blent

Bilförsäljning Kia / Begagnat

jonas.blent@smalandskabil.se

0480-425814

Kim Johansson

Säljare Kia / Begagnat

kim.johansson@smalandskabil.se

0480-425811

Johan Bergman

Transportbilsförsäljning Mercedes-Benz

johan.bergman@smalandskabil.se

0480-425805
Smalandska Bil Kalmar Magnus Rydberg

Magnus Rydberg

Platschef

magnus.rydberg@smalandskabil.se

0480-425812
Småländska Bil VD Carl Johan Bauge

Carl Johan Bauge

VD

carl-johan.bauge@smalandskabil.se

0470-738002
Småländska Bil AB Johan Skarpnord

Johan Skarpnord

Ekonomichef

johan.skarpnord@smalandskabil.se

0480-425802

Annika Gustavsson

Biladministratör

annika.gustavsson@smalandskabil.se

0480-425828
Smalandska Bil Kalmar Ida Löfstedt

Ida Löfstedt

Marknadskoordinator/Biladministration

ida.lofstedt@smalandskabil.se

0480 – 425813

Peter K Karlsson

Lagerchef

peter.k.karlsson@smalandskabil.se

0480-42 58 04 / 0480-42 58 00
Smalandska Bil Kalmar Nicklas Lilja

Nicklas Lilja

Tillbehör/reservdelar

nicklas.lilja@smalandskabil.se

Person bild

Jonas Alvkäll

Lager

jonas.alvkall@smalandskabil.se

Smalandska Bil Sabahudin Cedic Verkstad

Sabahudin Cedic

Servicemarknadschef

sabahudin.cedic@smalandskabil.se

0470-738018
Smalandska Bil Kalmar Emil Eriksson

Emil Eriksson

Servicerådgivare

emil.eriksson@smalandskabil.se

0480-425827 / 0480-425800

Fredrik Göransson

Servicerådgivare

fredrik.goransson@smalandskabil.se

0480-700614 / 0480-425800

Angelica Hallberg

Servicerådgivare

angelica.hallberg@smalandskabil.se

0480-465989 / 0480-425800
Person bild

Johan Vallgren

Servicerådgivare

johan.vallgren@smalandskabil.se

0480-700610 / 0480-425800

Peter Karlsson

Verkmästare

peter.karlsson@smalandskabil.se

Smalandska Bil Kalmar Fredrik Bogren

Fredrik Bogren

Tekniker Kia

Sammi Fantasi

Tekniker Kia

Demian Valle Kitti

Tekniker
Person bild

Viktor Sevborn

Tekniker
Person bild

Oskar Norlin

Tekniker
Person bild

Lucas Neuman

Tekniker
Person bild

Martin Heimark

Tekniker
Smalandska Bil Kalmar Tony Albinsson

Tony Albinsson

Verkstadschef

tony.albinsson@smalandskabil.se

0480-425818 / 480-425800

Anders Kembring

Kundmottagning Last- och transportbilar

anders.kembring@smalandskabil.se

0480-425829
Smalandska Bil Kalmar Bengt Carlsson

Bengt Carlsson

Servicetekniker

Christoffer Johansson

Servicetekniker
Person bild

Liam Carstens

Servicetekniker
Smalandska Bil Kalmar Stefan Ekedahl

Stefan Ekedahl

Kundmottagare Skadeverkstad

stefan.ekedahl@smalandskabil.se

0480-425809 / 0480-425800
Smalandska Bil Kalmar Stefan Moberg

Stefan Moberg

Skadetekniker
Smalandska Bil Kalmar Torbjörn Birath

Torbjörn Birath

Skadetekniker
Person bild

Robin Petersson

Skadetekniker
Person bild

Milton Frosterud Hammar

Skadetekniker
Smalandska Bil Andeas Birath

Andreas Birath

Bilvårdstekniker