Småländska Bil i Kalmar

Vi är här för dig och din bil.
Slå oss en signal eller besök oss gärna !

BESÖKADRESS

Berzeliusgatan 1
392 38 Kalmar

Skriv till oss RING OSS 0480-42 58 00 Hitta till oss - Google Maps

Öppettider & Kontakt

Bilförsäljning

 

Öppettider Bilförsäljning :

Måndag – Fredag 9.00-18.00
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag  Stängt

Verkstad / Service

 

Öppettider Verkstad :

Måndag – Fredag 07.00-17.00
Lördag & Söndag – Stängt

Journummer

Vid akuta nödsituationer var god ring följande nummer:


Mercedes-Benz personbil:
+46 20 78 44 78
Mercedes-Benz lastbil/transportbil:
+46 20 78 44 78
Kia Assistans nödnummer:
+46 770-117 000

Vår personal

Smalandska Bil Kalmar Ove Tullstam

Ove Tullstam

Bilförsäljning Mercedes-Benz

ove.tullstam@smalandskabil.se

0480-425824

Sebastian Wiese

Bilförsäljning Mercedes-Benz + Produktexpert

sebastian.wiese@smalandskabil.se

0480-425820
Smalandska Bil Kalmar Joachim Rydberg

Joachim Rydberg

Bilförsäljning Kia

joachim.rydberg@smalandskabil.se

0480-425806
Smalandska Bil Kalmar Jan Gustafsson

Jan Gustafsson

Bilförsäljning Kia / Begagnat

jan.gustafsson@smalandskabil.se

0480-425807
Smalandska Bil Kalmar Jonas Blent

Jonas Blent

Bilförsäljning Kia / Begagnat / Transportbilsförsäljning Mercedes-Benz

jonas.blent@smalandskabil.se

0480-425814
Småländska Bil Alex

Alexander Jeansson

Företagsförsäljning / KAM

alexander.jeansson@smalandskabil.se

0480 - 425803

Armir Kozhani

Transportbilsförsäljning Mercedes-Benz

armir.kozhani@smalandskabil.se

0480-425811

Johan Bergman

Transportbilsförsäljning Mercedes-Benz

johan.bergman@smalandskabil.se

0480-425805
Smalandska Bil Kalmar Magnus Rydberg

Magnus Rydberg

Platschef

magnus.rydberg@smalandskabil.se

0480-425812
Småländska Bil VD Carl Johan Bauge

Carl Johan Bauge

VD

carl-johan.bauge@smalandskabil.se

0470-738002
Småländska Bil AB Johan Skarpnord

Johan Skarpnord

Ekonomichef

johan.skarpnord@smalandskabil.se

0480-425802

Annika Gustavsson

Biladministratör

annika.gustavsson@smalandskabil.se

0480-425828
Smalandska Bil Kalmar Ida Löfstedt

Ida Löfstedt

Marknadskoordinator/Biladmin

ida.lofstedt@smalandskabil.se

0480 – 425813

Peter K Karlsson

Lagerchef

peter.k.karlsson@smalandskabil.se

0480-42 58 04 / 0480-42 58 00
Smalandska Bil Kalmar Nicklas Lilja

Nicklas Lilja

Tillbehör/reservdelar

nicklas.lilja@smalandskabil.se

Smalandska Bil Kalmar Tony Kallmeby

Tony Kallmeby

Lager

tony.kallmeby@smalandskabil.se

Fredrik Göransson

Lager

fredrik.goransson@smalandskabil.se

Smalandska Bil Kalmar Tony Albinsson

Tony Albinsson

Verkstadschef / Servicemarknadschef

tony.albinsson@smalandskabil.se

0480-425818 / 480-425800
Smalandska Bil Kalmar Emil Eriksson

Emil Eriksson

Servicesäljare Kia

emil.eriksson@smalandskabil.se

0480-425827 / 0480-425800
Smalandska Bil Kalmar Pontus Råberg

Pontus Råberg

Servicesäljare

pontus.raberg@smalandskabil.se

0480-425822 / 0480-425800

Peter Karlsson

Verkmästare

peter.karlsson@smalandskabil.se

Anders Kembring

Systemtekniker Mercedes-Benz
Person bild

Mattias Johansson

Systemtekniker Mercedes-Benz
Smalandska Bil Kalmar Fredrik Bogren

Fredrik Bogren

Tekniker Kia

Sammi Fantasi

Tekniker Kia

Demian Valle Kitti

Tekniker

Calle Olofzon

Kundmottagning Last- och transportbilar

calle.olofzon@smalandskabil.se

0480-425829 / 0480-425800
Smalandska Bil Kalmar Bengt Carlsson

Bengt Carlsson

Servicetekniker

Christoffer Johansson

Servicetekniker

Thomas Karlsson

Servicetekniker
Smalandska Bil Kalmar Nemat Shokirov

Nemat Shokirov

Servicetekniker
Smalandska Bil Kalmar Stefan Ekedahl

Stefan Ekedahl

Kundmottagare Skadeverkstad

stefan.ekedahl@smalandskabil.se

0480-425809 / 0480-425800
Smalandska Bil Kalmar Stefan Moberg

Stefan Moberg

Skadetekniker
Smalandska Bil Kalmar Torbjörn Birath

Torbjörn Birath

Skadetekniker
Person bild

Robin Petersson

Skadetekniker
Smalandska Bil Andeas Birath

Andreas Birath

Bilvårdstekniker